magazin
Ma kezdetét vette a 71. locarnói filmfesztivál, a dúsgazdag svájci városban megrendezett A-kategóriás filmünnep. Idén újra van miért örülni, hiszen…
továbbmagazin
A Womb rendezőjével, Fliegauf Benedekkel beszélgettünk az újjászületésről, a klónozásról, a túl markáns formákról, bonobókról és a kísérleti…
továbbhír
Fliegauf Benedek Womb című filmjével folytatódik az Odeon és a Filmhu közös sorozata, a Kortárs Magyarok. A vetítés után a vendégünk lesz Fliegauf…
továbbhír
Fliegauf Benedek, Mundruczó Kornél és Tarr Béla filmjeit is műsorra tűzi Ázsia legnagyobb filmes eseménye, a vasárnap kezdődő hongkongi nemzetközi…
továbbhír
Két magyar filmet mutatnak be a Palm Springs – Nemzetközi Filmfesztiválon, Kántor László után Gulyás Balázs lett a Budapest Filmstúdió vezetője,…
továbbhír
Kocsis Ágnes és Fliegauf Benedek legutóbbi játékfilmjeit a londoni filmfesztiválon láthatja először a brit közönség - tudatta a Magyar Filmunió. Ma…
továbbhír
A filmhu partnerségével folytatódik az Odeon kortárs magyar filmeket felvonultató sorozata - a Kortárs Magyarok - Filmhu-Odeon Filmklubban…
továbbdosszié
A filmhu partnerségével 2011-ben is folytatódik az Odeon kortárs magyar filmeket felvonultató sorozata - a Kortárs Magyarok - Filmhu-Odeon…
továbbhír
Telluride-ban és Toróntóban jártak magyar alkotások, az osztrák Ebensee-ből a Kaméleon, az Immigrants, a Made in Hungária és a Szíven szúrt ország…
továbbmagazin
Cannes nem tudott mit kezdeni a bizonytalan identitású, német-magyar-francia koprodukcióban készült Wombbal, ám a Fliegaufot egyszer már kitüntetű…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié